Pages Navigation Menu

hymer rent Kraków

Dobra organizacja podstawą udanego urlopu. Ferie zimowe w górach, kwatery Szczyrk

Dobra organizacja podstawą udanego urlopu. Ferie zimowe w górach, kwatery Szczyrk

Chociaż za oknem lato zbliża się wielkimi krokami w głowach wielu z nas ciągle znajdują się wspomnienia z ferii zimowych. Przepiękne polskie góry, mróz szczypiący policzki i słońce przypiekające nos. Coś wspaniałego. Góry dla wielu kojarzą się z czymś niedostępnym, z wiecznym zimnem i wiatrem. Dla mnie góry to wolność i powiew świeżości. Jako dziecko często jeździłam z rodzicami właśnie w polskie góry.
Tak jak ja za dzieciaka, tak teraz wiele dzieci uwielbia spędzać ferie zimowe w górach. Małe górskie miejscowości tylko czekają na turystów z których, nie oszukujmy się, żyją. I tak jeśli latem jesteśmy jeszcze w stanie zarezerwować nocleg w górach z niewielkim wyprzedzeniem, to zimą to nie przejdzie.

 

Rok temu szukałam kwatery Szczyrk. Był lipiec a ja chciałam zarezerwować nocleg na sierpień. Po kilku telefonach udało mi się znaleźć zadowalające lokum. Innym razem wymyśliłam sobie w styczniu że chcę pojechać w lutym w góry. Nie było szans. Nawet najdroższe kwatery Szczyrk były zajęte do końca sezonu. Niektórzy ze śmiechem reagowali na moje pytanie, odpowiadając że z takie telefony to oni odbierają we wrześniu a nie w środku sezonu.
Jaki z tego wniosek? Jeżeli chcemy spędzić ferie zimowe w górach musimy odpowiednio wcześniej znaleźć hotel. Inaczej nawet nie mamy co kompletować zimowej garderoby czy szukać atrakcji.