Pages Navigation Menu

hymer rent Kraków

Atrakcyjne parki rozrywki w Polsce

Atrakcyjne parki rozrywki w Polsce

Parki rozrywki w Polsce cieszą się dużą popularnością. Z chęcią odwiedzane są przez rodziny podczas wakacyjnych urlopów, a atrakcje oferowane przez parki rozrywki mogą przypaść do gustu nie tylko odważnym osobom, które nie znają poczucia lęku wysokości. Większość parków rozrywki oferuje najmłodszym darmowy wstęp bądź za symboliczną złotówkę. Sprawdź najciekawsze i najchętniej odwiedzane parki rozrywki w Polsce i podstawowe informacje o nich:

Energylandia

Znajdujący się w Zatorze, największe w Polsce tematyczne centrum rozrywki oferujące powierzchnię 43 hektarów przeróżnych atrakcji. Kilkanaście czynnych kolejek górskich, strefa familijna, Bajkolandia (atrakcje dla najmłodszych gości parku), strefa ekstremalna (przeznaczona dla młodzieży i dorosłych), a nawet Water Park, składający się z czterech stref basenów i atrakcji wodnych. Energylandia jednak na tym nie poprzestaje i planuje budowę Sweet Valley, przeznaczoną dla młodszych dzieci. Park posiada na swoim terenie Kino 7D i trzy sale widowiskowe, w których co jakiś czas organizuje pokazy kaskaderskie.

Majaland Kownaty

Pierwszy w Polsce tematyczny park rozrywki, otwarty 29 września 2018 roku w Kownatach. Atrakcje znajdują się na otwartym placu i w zamkniętym pomieszczeniu, dzięki czemu, nawet jeśli pogoda nie dopisuje, park może funkcjonować przez cały rok. Część parku o tematyce pszczółki Maji jest podzielona na kilka stref i posiada atrakcje takie jak: wielkie karuzele, zjeżdżalnie, zbiorniki wodne z małymi łódkami, małpi gaj i rollercoaster. Druga część, w której panuje tematyka wikingów, jest przeznaczona dla młodzieży i dorosłych, zawiera ona rollercoaster, karuzele łańcuchowe, zjeżdżalnie, Wodną Bitwę, plac zabaw ze zjeżdżalniami i fontannami. Jednakże nie są to wszystkie atrakcje oferowane przez Majaland, zapraszamy do odwiedzenia parku i przekonania się samemu.

Mandoria

Zadaszony Park rozrywki o tematyce miasta handlowego z epoki renesansu, oferuje ponad 20 atrakcji przeznaczonych dla osób w każdym wieku. Docelowa powierzchnia ma wynosić 50 ha, na których aktualnie oferowane najpopularniejsze atrakcje to: Latarnia Leonarda, wirujący w porcie Galeon, Skarbiec-labirynt luster, karuzela wenecka Karawana i karuzela łańcuchowa Klejnot. Poza głównymi atrakcjami na terenie parku znajdują się też sklepy i punkty handlowe. Mandoria znajduje się w Rzgowie i w planach ma otworzenie strefy na otwartym powietrzu.

Łeba Park Dinozaurów

Łeba Park Dinozaurów w Łebie, zbudowany na powierzchni około 20 hektarów, zachwyci nie jedną osobę swoimi wielkimi modelami dinozaurów wykonanych w skali 1:1! Wizyta w Łeba Park jest doskonałym pomysłem, aby zapewnić fantastyczną i niezapomnianą przygodę dla miłośnika dinozaurów. Poza główną atrakcją park posiada w swojej ofercie: Zamek strachu, Bajlandię, Kino 7D, Ścieżkę edukacyjną z tablicami, Rowery wodne, zjeżdżalnie, łowisko ryb, a nawet pojazdy flinstonów. Jest to tylko część atrakcji, a sam park gwarantuje wspaniałe przeżycia dla całej rodziny.

Lunapark Sowiński

Wesołe miasteczko, otworzone w 1997 roku we Władysławowie. Nie jest to duży park rozrywki w porównaniu z innymi na tej liście, posiada 4 hektary powierzchni, ale naszym zdaniem warto odwiedzić go podczas przejazdu obok Władysławowa. W parku możemy przejechać się gokartami, wejść do pałacu śmiechu, zwiedzić domek postawiony do góry nogami, czy wsiąść do pływających łabędzi. Miłośnicy wspinaczek będą mogli wykazać się w Parku lin, wędrując po wiszących szlakach.

Rabkoland

Tematyczny park rozrywki, położony w Rabce-Zdroju, oferujący niezapomniane przeżycia szczególnie dla najmłodszych dzieci. Na terenie oferowane są główne atrakcje: Machinarium, Farma cioci Maryni, Góralsko Dżungla, Wioska Wikingów, Dolina Trzmiela, Cyrk Luna, i te mniejsze: karuzele, rollercoaster, modele zwierząt i muzeum światowych rekordów. Najmłodsze dzieci będą mogły skorzystać z wielu placów zabaw i huśtawek, a Dolina Trzmiela została stworzona głównie z myślą o nich.

DELI Park

Położony w Trzebawiu, park edukacyjno-rozrywkowy o mieszanej tematyce. DELI Park oferuje zabawę w formie nauki, pokazując nam repliki światowych budowli, modeli owadów, mamutów i innych prehistorycznych zwierząt. Strefa dla zabawy posiada: mini zoo, park linowy, dmuchańce, park miniatur i podniebną eko-wioskę. Znajdziemy tu także modele zwierząt: tygrysy, jelenie, nosorożce i tury.