Pages Navigation Menu

hymer rent Kraków

Rezerwacja wakacji – kiedy? Kwatery Mikołajki, Rewal, Świnoujście

Rezerwacja wakacji – kiedy? Kwatery Mikołajki, Rewal, Świnoujście

Jeszcze dwa miesiące i lato będzie w pełni. Maturzyści kończą pisać egzaminy dojrzałości, dzieci otrzymają świadectwa a my w końcu doczekamy się wyczekanego urlopu. Ale gdzie się wybrać?
Opcje mamy trzy: góry, morze lub Mazury. W okresie letnim zdecydowana większość Polaków wybiera morze. Chyba jesteśmy trochę leniwym narodem i zamiast pieszych wycieczek po górach wybieramy leżenie na ciepłym piasku. Ale kto nam zabroni? W zeszłym roku prym wiodła zachodnia część kraju: Świnoujście i Rewal. Te miejscowości odnotowały największą ilość turystów, Rewal minimalnie mniejszą.

 

W pewnym momencie wszystkie kwatery w Świnoujściu były zapełnione bez szans na nocleg bez wcześniejszej rezerwacji. Ale rzecz się miała podobnie i w innych nadmorskich miejscowościach: kwatery Mikołajki czy Sarbinowo również przeżywały „oblężenie”. Jeżeli w tym roku ma być podobnie (a synoptycy zapowiadają naprawdę upalne lato) to lepiej już teraz zarezerwować sobie noclegi nad morzem aby uniknąć późniejszych nieprzyjemności (na pewno jeżeli chodzi o Świnoujście). Odpowiednia kwatera to podstawa udanego urlopu – nikt z nas nie chciałby przecież wpędzić dwóch tygodni z karaluchami albo na zupełnym odludziu bo tylko tam zostały wolne pokoje.
Polska oferuje naprawdę bardzo atrakcyjny wypoczynek wśród jezior, gór czy nad morze. Warto wybrać opcję spędzenia wakacji w kraju – nie bez powodu Stanisław Jachowicz powiedział: „Cudze chwalicie, swego nie znacie”.