Pages Navigation Menu

hymer rent Kraków

Granulowana lucerna dla zwierząt hodowlanych

Granulowana lucerna dla zwierząt hodowlanych

Wiedza na temat karmienia jakichkolwiek zwierząt jest bardzo ważna, niestety nie każdy hodowca zdaje sobie z tego sprawę. Przecież gdy zapewnimy zwierzętom więcej wartości odżywczych to w określonym czasie uzyskamy widoczne tego efekty. Dla przykładu więcej substancji odżywczych może przyspieszyć wzrost bądź wpłynąć na większą odporność co w ostateczności przyczyni się do naszego sukcesu i wyjdzie nam na korzyść. W końcu każdy hodowca kupuje dodatek do paszy który z pewnością robi różnice, jednak warto przemyśleć tą kwestię i zastanowić się nad zmianą dodatku na wybrany rodzaj. Tak czy inaczej przyjdzie nam za to zapłacić, w dodatku ceny są bardzo porównywalne więc oczywiste jest, że warto zakup -ić ten produkt który oferuje znacznie więcej w tej samej cenie. Wielu hodowców już się o tym przekonało, że jakość paszy dodawanej do pokarmu zwierząt ma ogromne znaczenie w perspektywie czasu.

Dla kogo lucerna?

Każdy dodatek do paszy ma swoje przeznaczenie i jest przypisywany konkretnym gatunkom zwierząt. Jednak lucerna w granulacie to coś innego, bowiem jest ona uniwersalnym dodatkiem do zwierzęcej paszy. Wszystko to zapewnia swoim znakomitym właściwościom które są potrzebne w przypadku hodowli koni, bydła, drobiu czy trzody chlewnej. Lucerna w granulacie może pochwalić się bardzo dobrą jakością pod względem witamin, mianowicie jest bogata w witaminy A, B2, C, E, K oraz wiele więcej innych mikroskładników. Dodatkowo ze względu na węglan magnezu zapobiega zakwaszeniu się organizmu oraz układu pokarmowego co może mieć miejsce w przypadku bydła. Z pewnością nie warto przejść obok niej obojętnie z wielu powodów, jednym z nich jest bardzo dobra opinia wszystkich specjalistów oraz weterynarzy którzy zauważyli w praktyce jej znakomite działanie i rezultaty. Drugi powód to bardzo przystępna cena w porównaniu do wartości odżywczych jakie prezentuje, niezależnie czy jesteśmy dużym hodowcom czy też nie, jest to produkt dla każdego gospodarza. Przy okazji można nadmienić, że reguluje procesy trawienne, opóźnia proces starzenia, poprawia kondycję sierści oraz wzmacnia system immunologiczny.

Kontroluj ilość lucerny w dawce pokarmowej

Tak jak w wielu innych przypadkach powinniśmy dokładnie wyliczyć udział procentowy paszy do ilości pokarmu. W innym przypadku możemy spodziewać się wielu kłopotów od strony zachwiania się zdrowia zwierząt, które w wyniku przedawkowania pewnych substancji będą mogły mieć problemy. Nie warto jednak ryzykować i zarówno w tym przypadku powinniśmy kontrolować dawkę. A więc jak wyglądają zalecenia specjalistów w przypadku lucerny w granulacie? Otóż wynoszą one 5% w przypadku drobiu, 20% w przypadku królików, około 7% w przypadku trzody chlewnej ze względu na dużą czułość tych zwierząt lepiej nie zwiększać dawki. Natomiast w przypadku bydła i koni jest to 15%, w przeliczeniu 150 kg na tonę paszy. Rozkładając ją na czynniki pierwsze, znajdziemy w niej 20% białka ogólnego, 23% włókna surowego oraz 14% wilgotności, jest to kluczowa wiedza pozwalająca dostrzec zalety owej paszy.