Pages Navigation Menu

hymer rent Kraków

Odpoczynek po ślubie

Odpoczynek po ślubie

Po ślubie, który dostarcza młodej parze wiele emocji, nadchodzi czas na wyczekany odpoczynek. Jest nim najczęściej podróż poślubna . Wiele par zastanawia się jak ją spędzić i w jakim kraju. Dzisiaj bowiem dominują kierunki zagraniczne z powodu łatwości dostępu do tanich biletów lotniczych. Warto jednak czasem zastanowić się czy nie warto zdecydować się na kierunek krajowy. Ciekawym pomysłem na romantyczną podróż poślubną mogą być mazury.

Główne atrakcje na mazurach

Główna atrakcją na mazurach są oczywiście jeziora. Bardzo dobrym miejscem, aby wyznać sobie miłość jest jezioro szczególnie po zmroku. Na mazurach szczególnie w większych miejscowościach znajdziemy wiele bulwarów oraz tras przy jeziorze które się do tego nadają. Infrastruktura została bowiem zrobiona pod turystów, a więc liczne ścieżki mają wybrukowaną drogi wzdłuż których biegnie oświetlenie. Jeżeli poczujemy się głodni lub zapragniemy pić również nie będzie problemu. Wzdłuż jezior jest bardzo dobrze rozbudowana sieć gastronomiczna i każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli lubimy uprawiać sport to możemy z naszą drugą połówką wypożyczyć kajak lub rower wodny.

Miejsca na mazurach, które warto odwiedzić

Wiele pozytywnych ocen zbierają mniejsze lub większe miejscowości na mazurach. Jedną z nich są Mikołajki, które uznawane są za stolicę Mazur. Jedną z większych atrakcji tej miejscowości jest kładka, która góruje nad miastem. Biegnie ona dokładnie nad kanałem który łączy dwa jeziora co sprawia, że widok z jej wysokości jest wspaniały. Jeżeli poczujemy się głodni możemy skorzystać z usług jednej z wielu w mieście restauracji. Lokalnym przysmakiem są mazurskie ryby takie jak węgorz, okoń lub sielawa. Warto udać się jeszcze do pobliskiego portu. Spacer po nim na pewno zostanie nam na długo w pamięci. Znajdziemy tam bowiem wiele wspaniałych żaglówek i jachtów przy których często turyści robią sobie pamiątkowe zdjęcia. Na miejscu możemy skorzystać też z usługi rejsu statkiem. Jest dostępnych kilka tras. Możemy popływać po prosu na jeziorze Śniardwy lub wybrać się na wycieczkę do innego miasta. Dla fanów sportów ekstremalnych warto wspomnieć, że w Mikołajkach właśnie można zobaczyć na żywo jeden z wyścigów WRC o mistrzostwo Polski. Jeżeli lubimy zaś żeglować to warto wypożyczyć łódź lub żaglówkę i udać się w rejs. W mieście jest świetna baza wypadowa skąd możemy zwiedzić większa część mazur. Istnieje wiele firm, która po dokonaniu odpowiedniej opłaty oraz po okazaniu dokumentów stwierdzających możliwość kierowania pojazdami wodnymi, wypożyczy nam wodny pojazd. Nasz rejs może trwać nawet kilka dni i codziennie możemy przybić do innego portu. W każdej większej miejscowości czeka na nas rozbudowana sieć gastronomiczna oraz sanitarna specjalnie zbudowana dla wodnych podróżników. W wielu miejscach wieczorem można posłuchać muzyki na żywo. Będą no zapewne szanty związane z morskimi wyprawami, przy których ludzie świetnie się bawią. Jeżeli czujemy się na siłach możemy spróbować również sił w konkursach karaoke.