Pages Navigation Menu

hymer rent Kraków

Czy warto odwiedzić Belgię i Holandię?

Czy warto odwiedzić Belgię i Holandię?

W obecnych czasach ludzie coraz chętniej decydują się na podróże. Czy to po Polsce czy to poza jej granice. Dzięki temu chociaż na chwilę można oderwać się od rzeczywistości. Dzięki podróżom można nie tylko zwiedzać piękne miejsca, ale także można można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na różne tematy. Chociażby o kulturze, religii, obyczajach czy zwyczajach, o jedzeniu itp. Wyjeżdżamy po to, aby odpocząć, no i oczywiście miło spędzić czas czy to tylko we dwoje czy z całą rodziną. Z pewnością każdy kraj ma coś ciekawego do zaoferowania, więc warto jest zwiedzać i poznawać coś innego, nowego. W niniejszym artykule zostanie omówione to czy warto wyjeżdżać na wakacje i co ciekawego będziemy mogli zobaczyć w takich państwach jak: Belgia czy Holandia.

Co warto zwiedzić w Holandii?

Holandia to bardzo piękny kraj, należący do Unii Europejskiej. Nie każdy może zdaje sobie sprawę, z czego słynie ten kraj. Czymś co go wyróżnia są oczywiście tulipany i wiatraki. Słynie z pięknych, dużych dywanów wykonanych właśnie z tych kwiatów. Stolicą tego państwa jest Amsterdam. Ponadto jest to największe miasto w państwie. Miasto słynie z dużej liczby Muzeum, stadion i muzeum Ajaxu, ogrody zoologiczne, park Vondelpark. Jeśli ktoś lubi rozrywkę to powinien zobaczyć dzielnicę czerwonych latarni.
Warto też zobaczyć Pałac Królewski, który znajduje się przy Placu Dam. Jest to miejsce użytkowe, czyli w dalszym ciągu jest siedzibą króla. Również przy tym samym placu możemy znaleźć również Muzeum Figur Woskowych Madamme Tussaud oraz XIX-wieczny Hotel Krasnapolski. Dodatkowo ciekawym miejscem jest Muzeum Narodowe Rijksmuseum, w którym możemy spotkać takie przedmioty jak: seria dzieł sztuki, artykułów codziennego użytku, modeli statków, kolekcji broni i wielu innych wystaw tematycznych. W ostatnich latach bardzo popularny stał się Dom Anny Frank – młoda Żydówka, która napisała słynny okupacyjny pamiętnik i unikała nazistów. Trzecie miejsce na liście odwiedzanych muzeów to Muzeum Van Gogha. Co jeszcze warto zwiedzić? Na przykład: Archikatedra św. Gertrudy w Utrechcie, Bazylika św. Bawona w Haarlemie, Pałac Pokoju w Hadze, Pyramide van Austerlitz, Ratusz w Goudzie. W tym kraju świetnie rozwija się rolnictwo, ale też są to idealne warunki do korzystania z rowerów. Jest kilka ciekawostek, o których warto wspomnieć. W Holandii jeśli ktoś chce kogoś odwiedzić musi umówić się telefon icznie. Na dodatek może wypić tylko dwie kawy podczas gościny. Ponadto obowiązkowe jest picie kawy o godzinie 11, 16 i 20. Holendrzy nie obchodzą Wigilii, jednak podtrzymują tradycję ubierania choinki i zostawiania jedzenia dla Św. Mikołaja. Naprawdę warto zwiedzić ten kraj, jeśli oczywiście ktoś interesuje się historią.

Co warto zwiedzić w Belgii?

Belgia tak samo jak Holandia należy do Unii Europejskiej. To także piękne państwo, które warto odwiedzić chociaż raz w życiu. Co w nim takiego fajnego? Jest to chyba jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów krajów. Warto odwiedzić miasto Brugia, które słynie z pięknych kanałów. Miasto jest nazywane „Wenecją Północy”. Belgia słynie z tego, że jej stolica Bruksela jest siedzibą Unii Europejskiej i Nato. To miasto powinno szczególnie zainteresować osoby, które bardzo lubią historię. Z racji tego, że jest tam bardzo dużo zamków. Co zatem jest warte uwagi? Na pewno La Grand-Place w Brukseli; Manneken pis, czyli Figura-fontanna siusiającego chłopca; Katedra św. Michała i św. Guduli; Dom Rubensa; Dzwonnica w Brugii; Katedra św. Bawona; Zamek Het Gravensteen w Gandawie; Sukiennice w Ieper. Belgia słynie z jedzenia takiego jak frytki, ryby i owoce morza. Belgowie produkują również bardzo dobre czekolady i ciasteczka korzenne.

Podsumowując niniejszy artykuł widać, że zarówno w Holandii jak i Belgii można zaoferować coś ciekawego turystom. Coś co je wyróżnia od siebie.