Pages Navigation Menu

hymer rent Kraków

Wczasy Władysławowo

Obecnie niewiele osób pamięta, że Władysławowo 60 lat temu nosiło nazwę Wielkiej Wsi. Władysławowo jest jednym z większych miast turystycznych w Polsce (więcej niż 15 tysięcy mieszkańców). Znajduje się w powiecie puckim. Mieści się w tym miejscu port morski.

Władysławowo podzielone jest na dziesięć części, chociażby Chałupy, Karwia, Ostrowo. Ale tym się w tym miejscu nie zajmujmy, ważne są przecież dane turystyczne.

Z zabytków warto wymienić choćby Z zabytkowych budowli pożądane byłoby zobaczyć na przykład latarnię morską Rozewie z XVIII wieku. We Władysławowie mamy styczność z dobrą infrastrukturą turystyczną. Dodatkowo na atrakcyjność Władysławowa wpływa Nadmorski Park Krajobrazowy. We Władysławowie znajduje się port morski z zachodnim falochronem (pełni dodatkową rolę turystycznego mola). W mieście jest sporo kąpielisk z szerokimi plażami (12 kąpielisk strzeżonych).

W mieście jest też Lunapark. Jest młyn widokowy, gokarty i inne atrakcje (przykładowo kolejka górska). Aleja gwiazd sportu także zasługuje na wyróżnienie.

Co jeszcze? Trzeba ot tak zaprosić wszystkich do Władysławowa!