Pages Navigation Menu

hymer rent Kraków

Jak się przygotować do studiowania? Atrakcje trójmiasto – przewodnik po trójmieście – pensjonaty Gdańsk

Jak się przygotować do studiowania?  Atrakcje trójmiasto – przewodnik po trójmieście – pensjonaty Gdańsk

Jako moje miasto na studia wybrałam miasto Gdańsk. Urzekła mnie jego prostota, bliskość morza, ludzie. Długo marzyłam o tym aby tam pojechać i nie żałuje. Okres studiowania wspominam jako jeden z lepszych okresów mojego życia. Ale początki nie były łatwe.
Pochodzę z małej miejscowości i odnalezienie się w dużej społeczności było dla mnie nie lada wyzwaniem. Przewodnik po trójmieście jaki zakupiłam w pierwszym tygodniu pobytu do dzisiaj trzymam w szafce. Zniszczony z wytartymi rogami nie nadaje się już praktycznie do niczego, ale dla mnie stanowi dużą wartość sentymentalną.

 

Pierwsze co, zanim znalazłam odpowiednie mieszkanie (do wynajęcia oczywiście) szukałam opcji pod hasłem pensjonaty Gdańsk. Pojechałam „w ciemno” i musiałam gdzieś spać, ale po dwóch dniach już znalazłam przytulne lokum w sam raz dla mnie. Kolejnym krokiem były atrakcje trójmiasto. Oj decyzja żeby przeprowadzić się do Gdańska na początku wakacji a nie przed rokiem akademickim było chyba najlepsza decyzją. Miałam cale dwa miesiące żeby poznać miasto, nauczyć się w nim żyć.
Tak więc moje małe rady przyszli studenci: przewodnik po trójmieście (w moim przypadku) to skarb – zaopatrzcie się w nią już pierwszego dnia, mieszkanie na pewno znajdziecie bez problemu – co roku masa studentów kończy okres nauki więc mnóstwo mieszkań zostaje zwolnionych – ale najlepiej szukać ich na początku wakacji – wtedy jest największy wybór. No i atrakcje – bo przecież studiowanie to nie tylko nauka, prawda?