Pages Navigation Menu

hymer rent Kraków

Czy warto latać samolotem?

Czy warto latać samolotem?

Ludzie od zawsze podróżowali i będą podróżować. To się nie zmieni. Zwłaszcza teraz, gdy turystyka znacząco się rozwinęła. Ludzie podróżują z wielu powodów. Jednym z powodów dlaczego ludzie wyjeżdżają jest chęć odpoczynku i relaksu po ciężkim roku spędzonym w pracy. Szczególnie, gdy ta praca jest dość stresująca. Człowiek musi odpocząć. Należy mu się przecież. Kolejnym powodem jest chęć poznania nowych miejsc, ludzi i zwyczajów. Człowiek, w ten sposób się rozwija. Jednak podróżują także po to, aby odwiedzić swoją rodzinę, która mieszka w innej części kraju. Jeszcze innym powodem są wyjazdy w poszukiwaniu lepszej pracy, gdzie będzie można się rozwijać i więcej zarabiać. Czym można podróżować? Możemy wybrać różne środki transportu, na przykład: samochód, pociąg czy samolot. To jaki transport wybierzemy zależy tylko od nas. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić jakie są tanie loty i gdzie można kupić tanie bilety lotnicze.

Jakie są plusy i minusy latania samolotem?

Najtańszym transportem jest oczywiście pociąg. A czemu? Po prostu wystarczy tylko kupić bilet, wsiąść do pociągu i gotowe. Drożej jest z samochodem, gdyż trzeba zapłacić za paliwo. W jakim celu ludzie jeszcze wybierają podróże? Ludzie uwielbiają poznawać nową kulturę lub po prostu podróżują bo są fotografami i uwielbiają robić zdjęcia różnym krajobrazom. Wracając do podróży samolotem. Gdzie można kupić bilety na samolot? Są dwie opcje. Pierwsza to taka, że możemy kupić w dowolnym biurze podróży. Natomiast druga opcja mówi, że kupujemy je przez internet, czyli online. Warto korzystać z tej opcji, ponieważ jest taniej.
Dodatkowo warto wspomnieć, iż lepiej kupować bilety w wyprzedzeniem. Dlaczego? Dlatego, że tak jest o wiele taniej. Można czasami trafić, że kupimy bilety lotnicze nawet za 100 zł i to w obie strony. Jeśli kupimy przez internet to na pewno jest możliwość robienia przelewów lub płacenia Blikiem. Jednak do tego potrzebna jest aplikacja mobilna naszego banku, która została zainstalowana na naszym telefonie.
Czy ktoś wie, że podróżowanie samolotem ma swoje zalety? Można zaliczyć do nich przede wszystkim:
piękne widoki,
duża prędkość, co oznacza oszczędność czasu w podróży,
oszczędność pieniędzy,
duża wygoda podróżowania,
najbezpieczniejszy środek transportu ( najmniej wypadków),

Jeśli chodzi o wady to na pewno główną wadą jest stres. Szczególnie dla osób, które jeszcze do tej pory nie miały okazji lecieć samolotem. Dodatkowo do wad zalicza się jeszcze:
– wysoka cena przelotu
-ograniczenia w programowaniu wynikające z rozkładu lotów i lokalizacji lotnisk
– uciążliwa konieczność dojechania do lotniska, nie zawsze będącego w miejscu zamieszkania klienta
-zmiana terminów w trakcie imprezy powoduje dodatkowe koszty i uzależniona jest od
możliwości zmiany rezerwacji
-konieczność korzystania z dodatkowego transportu na transfery oraz realizację programu
-konieczność przenoszenia bagażu przy transferach

Podsumowując niniejszy artykuł warto wspomnieć, że najlepszym środkiem transportu na dalekie podróże jest zdecydowanie samolot. Jest to szybki środek transportu. Jeśli jednak lot trwa dość długo to możemy w każdej chwili obejrzeć jakiś film.