Pages Navigation Menu

hymer rent Kraków

Mazury – cud natury

Mazury – cud natury

Wakacje to czas odpoczynku zabawy oraz beztroski. Każdy z nas szuka więc dogodnego miejsc na wypoczynek. Część z nas decyduje się na urlop za granicą, a część na wakacje w kraju. Te drugie też obfitują w znakomite atrakcje i ciekawe miejsca. Dobrym przykładem mogą być mazury.

Gdzie znajdują się mazury?

Mazury znajdują się w północno – wschodniej części naszego kraju. Ogólnie można powiedzieć, że im bliżej granicy z Rosją, tym bardziej dzikie i spokojne stają się kolejne miejscowości. Ta kraina to przede wszystkim tereny pełne jezior i żadna reklama nie jest w stanie oddać w 100 procentach krajobrazów jakie tu panują. Między jeziorami występują niewielkie wzgórza i pagórki która również są elementami piękna tego krajobrazu.

Jakie są atrakcje mazur?

Turystyka na mazurach jest bardzo rozbudowana dzięki licznym atrakcjom które się tutaj znajdują. Nie tylko jeziora , wprawiają człowieka w zachwyt, choć trzeba uznać je za największy powód przyjazdów tłumów turystów każdego lata. To tutaj przecież możemy znaleźć największe jezioro w Polsce czyli Śniardwy oraz o najgłębsze – Hańcza. Jeżeli interesujemy się żeglarstwem to mazury będą dla nas rajem. Znajdziemy tu bowiem wiele firm zajmujących się wynajmem żaglówek oraz łodzi. Świetna infrastruktura sprawia, że ten sposób podróżowania jest tutaj bardzo wygody i w każdej większej miejscowości znajdziemy port wyposażony w świetne zaplecze z noclegami i gastronomią. Wieczorami organizowane są liczne imprezy oraz koncert żeglarskiej muzyki czyli szanty.

Mazury oferują nam również wiele innych ciekawych atrakcji. Można tutaj znaleźć między innymi jedyną w Polsce piramidę. Jest to grobowiec bogatej niemieckie rodziny, która kiedyś zamieszkiwała te tereny. Dojazd do samej piramidy jest łatwy, a niedaleko znajduje się parking, gdzie możemy zostawić auto. Sama piramida jest nie większa niż dom jednorodzinny, ale najciekawszą rzeczą jest to, że w środku do dnia dzisiejszego można znaleźć zmumifikowane zwłoki. Niestety do środka nie można wejść, ale przez okna jesteśmy w stanie zobaczyć całe wnętrze.

Dla fanów historii bardzo ciekawym obiektem może być twierdza Boyen w Giżycku. Jest to twierdza obronna z czasów pierwszej i drugiej wojny światowej. Jest ona obecnie w całości dostępna dla zwiedzających, których na miejscu nie brakuje. Ten zabytek architektoniczny położony jest niedaleko jeziora na które z samej twierdzy jest świetny widok. W jej środku znajdziemy militarne obiekty budowlane takie jaki garnizony oraz schrony dla piechoty. Wokoło wszystkich budowli jest usypany ogromny wał, który miał chronić żołnierzy przed atakami wroga. Za wałem znajdują się mury obronne, a w nich otwory strzelnicze z których wylatywały pociski. Za murami znajdziemy kilka wież strażniczych oraz strzelnic, które dodatkowo chroniły twierdzę. Ważnym punktem była stacja gołębi pocztowych. To dzięki nim można było porozumiewać się z dowództwem podczas oblężenia i otrzymywać różne rozkazy.