Pages Navigation Menu

hymer rent Kraków

Atrakcje wschodniej Polski

Atrakcje wschodniej Polski

Kiedy dni stają się coraz cieplejsze i dłuższe, zaczynamy snuć plany wyjazdowe. Bardzo popularne w Polsce są wypady na weekend. Warto zastanowić się nad wschodnią częścią naszego kraju gdzie leży Sandomierz , który jest spokojną miejscowością, która bardzo spodoba się rodzinom z dziećmi lub osobom starszym.

Gdzie leży Sandomierz?

Miejscowość jest niewielkim miastem liczącym około 30 tysięcy mieszkańców. Oczywiście ta liczba jest znacznie większa w sezonie letnim, gdyż miasto jest nastawione na turystykę. Leży ono we wschodniej Polsce niedaleko Kielc i Stalowej Woli.

Jaki atrakcje zapewnia miasto ?

Atrakcje Sandomierza są dość liczne i każdy znajdzie coś dla siebie. Najważniejszym punktem jest rynek z ratuszem w jego centrum, który wskazuje aktualną godzinę. Jest to bardzo charakterystyczne miejsce ze względu na to, że właśnie tam kręcone są liczne sceny w serialu TVP „Ojciec Mateusz’’. Możemy więc przemierzać te same trasy co główny bohater rowerem w sutannie. Miasto oczywiście bardzo korzysta z okazji kręcenia serialu właśnie na ich obszarze. Z tego powodu znajduje się tutaj też muzeum poświęcone serialowi i głównym bohaterom. W środku znajdziemy liczne rekwizyty znane z małego ekranu oraz figury woskowe postaci występujących w serialu. Jak widać więc turystyka ścisłe więc opiera się na rozgłosowi który zapewnia telewizja.
Każdy turysta może również zdecydować się na zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej. Podczas takiej podróży z przewodnikiem możemy zobaczyć piwnice które połączone są korytarzami i znajdują się kilkanaście metrów pod ziemią.

W samym centrum warto zatrzymać się na chwilę i napić się gorącej kawy lub zjeść lokalne przysmaki. Możemy więc z okolicznych restauracji podziwiać piękno sandomierskiego rynku i zauważyć w jego centrum na przykład starą średniowieczną studnię. Jej cechą charakterystyczną jest oryginalny mechanizm za pomocą którego można zaczerpnąć do dziś wodę. W samej miejscowości znajduje się wiele miejsc do pieszych wycieczek oraz spacerów. Jednym z najczęściej polecanych może być park, po których przechadzała się sama królowa Jadwiga. Atrakcją w tym miejscu jest jego ścisłe powiązanie z szachami. Ścieżka wyłożona jest kostką brukową na kształt szachownicy, czyli w białe i czarne pola. Wzdłuż alejek ustawione są masywne i bardzo ciężkie wyryte z kamienia postacie, które symbolizują figury szachowe. Innym ciekawym miejscem do wędrówek może być wąwóz, który ciągnie się przez kilkaset metrów. Cechą charakterystyczną są olbrzymie korzenie drzew i krzewów która otaczają alejkę z obu stron. Ich różne kształty mogą nam przypominać różne zwierzęta lub przedmioty codziennego użytku. Przy okazji pobytu w mieście warto również wybrać się nad rzekę. Wzdłuż brzegu są świetnie zagospodarowane miejsca na których można aktywnie spędzić czas. Istnieją tam bowiem liczne i bardzo urokliwe trasy dla biegaczy i rowerzystów. Część tras jest szutrowych, a część utwardzanych asfaltem. Każdy więc znajdzie coś dla siebie.