Pages Navigation Menu

hymer rent Kraków

Urokliwe miejsce wschodniej Polski.

Urokliwe miejsce wschodniej Polski.

Wschodnia Polska dziś oferuje wiele ciekawych atrakcji, Jednym z miejsc które można polecić jest Kazimierz dolny . Miejscowość słynie ze spokoju i jeżeli naprade chcemy odpocząć to ten wybór może być strzałem w dziesiątkę jeżeli podoba nam się spokojna turystyka

Gdzie leży Kazimierz dolny?

Kazimierz dolny położony jest we wschodniej części polski niedaleko miasta Radom. Jest to spokojna miejscowość, w której mieszka około 3 tysiąca ludzi. Turyści przybywający w ten rejon szukają spokoju i możliwości odpoczynku. Bardzo dużo jest więc rodzin z dziećmi lub osób starszych. Na próżno szukać to hucznych imprez i wielkich klubów muzycznych.

Jakie atrakcje są w Kazimierzu dolnym?

Jeżeli mamy ochotę zwiedzić ciekawe miejsca w Polsce to powyższa propozycja będzie jedną z najlepszych. W centrum miejscowości znajdziemy obszerny rynek w którym na środku znajduje się średniowieczna studia. Wokoło plac zabudowany jest kamienicami, z których niektóre maja oryginalne drewniane dachy.

Jeżeli ktoś lubi zwiedzać zamki to się w Kazimierzu może spotkać zamek z czasów średniowiecza. Na ulicy zamkowej jak sama nazwa wskazuje, góruje nad miejscowością zamek oraz baszta. Za obi atrakcje zapłacimy nie więcej jak 5 złotych wstępu co jest atrakcyjną ofertą. W zamian będziemy mogli podziwiać zamkowe zabudowania i czasowe wystawy w tematyce Kazimierza i jego okolic. Na szczególną uwagę zasługują tereny widokowe. Jest to taras na zamku oraz baszta na szczyt możemy wejść i podziwiać panoramę całej okolicy.
Niedaleko zamku znajduje się też małe wzniesienie, które może wypełnić nam aktywnie jeden dzień naszego urlopu. Jest to góra trzech krzyży. Nazwa wywodzi się właśnie od trzech krzyży które znajdują się na szczycie. Symbolizują one zarazę, która nawiedziła te tereny w przeszłości i pochłonęła wiele osób.

W Kazimierzu warto też odwiedzić tereny zagospodarowane wokół rzeki Wisły. Są to przede wszystkim bulwary, które ciągną się wzdłuż brzegu. Droga jest wyłożona kostką brukową co ułatwia spacer, z lampy oświetlają to miejsce nawet po zmroku. Co kilkaset metrów zamontowane są ławeczki z których możemy skorzystać jeżeli się zmęczymy i będziemy chcieli odpocząć.
Ciekawą atrakcją na miejscu może się również okazać nocne zwiedzanie. Po zakupieniu biletów, możemy trzymając w ręku pochodnie spacerować ulicami Kazimierza dolnego. Przewodnik opowiada nam ciekawe historie i legendy związane z okolicą oraz miejscem które aktualnie zwiedzamy. Na trasie zwiedzania jest między innymi klasztor franciszkanów i sanktuarium Matki Boskiej Kazimierskiej.

Ostatnią polecaną atrakcją Kazimierza dolnego na pewno jest wąwóz. Dojazd do tego miejsca jest łatwy i można to zrobić autem. Dodatkowo w odległości stu metrów zbudowany został parking, gdzie można zostawić nasz samochód. Wąwóz wokoło obrośnięty jest krzewami i drzewami z których wystają ogromne korzenie tworząc ściany po obu stronach. Czasami możemy spotkać ciekawe kształty fauny i flory, które mogą przypominać nam różne przedmioty. Ta atrakcje szczególne powinna podobać się małym dzieciom.