Pages Navigation Menu

hymer rent Kraków

Podróżowanie z dzieckiem: 5 dobrych nawyków.

Podróżowanie z dzieckiem: 5 dobrych nawyków.

Podróżowanie z dzieckiem jest możliwe! Kluczem jest organizacja i przewidywanie, dając pierwszeństwo bezpieczeństwu, wygodzie i komfortowi. Niezależnie od tego, czy zdecydowałeś się na krótki czy średni pobyt, w zależności od wybranego środka transportu, koniecznie pomyśl o tych kilku cennych kwestiach.

Wybieranie miejsca docelowego z dzieckiem.

Szczególnie w przypadku pierwszej podróży ważne jest dobrze przemyślane miejsce docelowe, z czasem podróży nieprzekraczającym 3 do 4 godzin od domu. Biorąc pod uwagę wszystkie nawyki dziecka, łatwiej będzie Ci radzić sobie z nieprzewidzianymi okolicznościami (karmienie dziecka przed wyjazdem, upewnienie się, że jest wypoczęte przed wyjazdem). Przy wyborze miejsca docelowego należy wziąć pod uwagę przede wszystkim swój komfort, aby nie skracać pobytu.

Wyjedź o właściwej porze i zaplanuj swoją podróż.

W zależności od długości i celu Twojej podróży, planowanie nie będzie takie samo.
Samochodem: najlepiej jest zaplanować wyjazd w czasie, kiedy dziecko ma szansę zasnąć (wcześnie rano lub po obiedzie).
Samolotem: zarezerwuj miejsce dla dziecka i unikaj długich lotów z dzieckiem poniżej miesiąca życia, ponieważ dziecko będzie potrzebowało ssania podczas startu i lądowania. Bagaż podręczny dla dziecka z niezbędnymi rzeczami do przykrycia, przewinięcia i nawodnienia, jeśli nie jest karmione piersią podczas podróży.
W autobusie: możliwe jest przewiezienie wózka w autobusie miejskim, ale przy dłuższej podróży należy go umieścić w luku bagażowym. Posiadanie chusty do noszenia dziecka zawsze pod ręką jest idealnym rozwiązaniem na tego typu podróże.
Pociągiem: idealna na kilkugodzinną podróż, chusta będzie również Twoim ulubionym sposobem noszenia dziecka, uwalniając obie ręce na bagaż.

Dla każdego jego własna walizka.

Najlepiej nie mieszać rzeczy dziecka z rzeczami mamy i taty. Weźcie pod uwagę długość pobytu i praktyczny komfort, jaki tam zastaniecie, więc nie przeładujcie walizki dziecka… Sporządźcie bardzo dokładny wykaz wszystkiego, co jest mu potrzebne w zależności od wieku (co je i o której godzinie? Ile pieluch zabrać? Ulubiony kocyk i zabawkę, smoczek? Jak często wymiotuje?) Bądź rozważny i przygotuj łatwo dostępną część bagażu, w której znajdziesz najpotrzebniejsze rzeczy na podróż.

Zadbaj o przerwy.

Co 2 godziny przerwa jest niezbędna! W samochodzie łatwo jest się zatrzymać, ale mniej łatwo jest pozwolić rosnącemu dziecku pozostać unieruchomionym podczas długiej podróży pociągiem, autobusem lub samolotem noszenie go podczas spaceru, lub zmuszanie do chodzenia w przejściach będzie więc konieczne, aby pozwolić mu rozładować napięcie związane z podróżą.

Dbaj o akcesoria, sprzęt i potrzeby zdrowotne.

Uważaj, aby nie zapomnieć o niezbędnym smoczku i pacyfikatorze, ale także o chuście, nie zapychając bagażnika, jeśli jedziesz z dala od relaksatora i wanny. Bądź bardziej intuicyjny niż kiedykolwiek, aby uniknąć przeciążenia. Specjalny zestaw zdrowotny dla dziecka w zależności od celu podróży jest niezbędny do przemyślenia i zorganizowania, zwłaszcza jeśli cel podróży jest daleko. Lekarz poinformuje Cię o tym.
Ubierz dziecko w ubranka, które łatwo się zdejmuje i które są szczególnie wygodne w noszeniu, nie zapominając o tym, co jest potrzebne do przykrycia dziecka podczas jego małych drzemek.