Pages Navigation Menu

hymer rent Kraków

Cały świat na wyciągnięcie ręki – Lot Kraków Cagliari, Kraków Majorka, Kraków Paryż

Cały świat na wyciągnięcie ręki – Lot Kraków Cagliari, Kraków Majorka, Kraków Paryż

Kiedyś wyprawa samochodem do miejscowości oddalonej o 100 kilometrów była niemałym wydarzeniem. Pamiętam w opowiadań mojego taty jak mówił, że przed taką podróżą były sprawdzane wszystkie płyny w samochodzie, hamulce itp. Dzisiaj po prostu wsiadasz i jedziesz. Albo lecisz.
Latanie samolotem stało się coraz bardziej powszechne. Otwarte granice, konkurencyjność linii lotniczych, znajomość języków – to wszystko przyczyniło się do tego, że lot Kraków Cagliari jest na wyciągnięcie praktycznie każdego. Loty Kraków Paryż odbywają się trzy razy w tygodniu.

 

Średnio w samolocie na tych trasach może zmieścić się około 70 pasażerów. Rachunek jest prosty – co tydzień 210 osób lata sobie do Paryża tak o – czy to w interesach czy rekreacyjnie. I to tylko z jednego lotniska. Albo Kraków Majorka. Można powiedzieć dla żartu, że latem piloci wykonują tą trasę z zamkniętymi oczami.
To co dla naszych rodziców czy dziadków było wielkim lub niekiedy nierealnym marzeniem, dla nas stało się rzeczywistością lub nawet codziennością. Znam osoby, które prowadzą typowo „koczowniczy” tryb życia, Dzisiaj są tutaj, za dwa dni na drugim końcu Europy. Wykorzystują okazje. Podróżują. Żyją.