Pages Navigation Menu

hymer rent Kraków

Perły Hiszpanii – plaże, które warto zobaczyć!

Perły Hiszpanii – plaże, które warto zobaczyć!

Hiszpania wyróżnia się wyjątkowa atmosfera: ciepłym klimatem, otwartością i przepięknymi krajobrazami. To kraj, który ma naprawdę sporo do zaoferowania. Miasta z ciekawymi, bogatymi historiami, wieloma zabytkami i atrakcjami turystycznymi. Ponadto szczyci się prawie 5000 km linii brzegowej z kurortami na Morzu Śródziemnym i na Oceanie Atlantyckim. Będąc, tam zdecydowanie należy odwiedzić zachwycające plaże w Hiszpanii. Są to idealne miejsca na wakacyjny relaks, czy też uprawianie sportów wodnych. Zdecydowanie każdy może znaleźć miejsce dla siebie, które odpowiednio ukoi właśnie jego zmysły.

Top 5 plaż w Hiszpanii, które warto zobaczyć! Informacje

  • Plaża Ses Illetas na Formenterze. Stanowi jedną z najbardziej charakterystycznych plaż Hiszpanii. Wyróżnia ją wybrzeże w odcieniu różu i wyjątkowo błękitna woda. Takie zestawienie tworzy piękną i naturalną kompozycję kolorystyczną. To idealne miejsce do błogiego wypoczynku.
  • Plaża w Port Pollensa na Majorce! Duża i piaszczysta otoczona górami Serra Tramuntan wprost zachwyca krajobrazem. Do tego turkusowa woda i drobny biały piasek, działają w tym zestawieniu kojąco na zmysły. To po prostu trzeba zobaczyć!
  • Playa de Lloret na Costa Brava, stanowi główną plażę jednego z najsłynniejszych hiszpańskich kurortów Lloret de Mar. Charakteryzuje się ona złocistym piaskiem i błękitną wodą. Jest istnym rajem dla wielbicieli aktywnego wypoczynku w wodzie. Tu skorzystają z wielu atrakcji wodnych.
  • Plaża Playa Caleton Blanco, znajdująca się na północnym wybrzeżu Lanzarote. To kolejna perełka wśród wielu zachwycających hiszpańskich plaż. Oferuje czyste, przejrzyte wody przy plaży z białym piaskiem i skałami wulkanicznymi.
  • Cala Sant Vincent na Ibizie, cieszy się ogromną popularnością. To plaża, która zachwyca wieloma walorami naturalnymi. Złocisty, drobny piasek, a także krystalicznie czyste i płytkie wody w wielu odcieniach turkusu to jeszcze nie wszystko! Otoczona jest wzgórzami i sosnami, tworzącymi piękny krajobraz rozpościerający się nad wybrzeżem.