Pages Navigation Menu

hymer rent Kraków

Ciekawe miejsca na Ukrainie

Ciekawe miejsca na Ukrainie

W tym artykule poruszymy temat ciekawe miejsca na Ukrainie, ze względu na wiele atrakcji turystycznych od równin, lasów i plaż, a także miejsc kultury i historycznych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zaczynajmy zatem nasz krótki przegląd.

Opera Narodowa. Kultura. Jest to jedna z najbardziej charakterystycznych budowli Kijowa i jedna z najstarszych oper na Ukrainie, powstała w 1867 roku, najbardziej jest znana ze wspaniałego projektu architektonicznego. Prezentowane są najważniejsze spektakle na świecie.
Narodowe Muzeum Sztuki jest uważane za jedno z najważniejszych miejsc turystycznych w Kijowie, ponieważ zawiera rzadką kolekcję ukraińskiego malarstwa, rzeźby i ikony, liczącą około 40 tysięcy egzemplarzy.

Katedra św. Zofii. Jest to jedna z najważniejszych i najstarszych atrakcji turystycznych na Ukrainie i nie tylko w Kijowie, znajduje się w centrum stolicy Ukrainy, a jej historia sięga 989 roku n.e. .Została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, cechy katedry inspirowane są architekturą rosyjską. Jest to jej ostateczna forma po przejściu kilku wyburzeń, a następnie ponownej odbudowie.

Miasto Odessa jest jednym z najpiękniejszych ukraińskich miast z widokiem na wybrzeże Morza Czarnego, a jedną z najważniejszych cech Odessy jest jej niepowtarzalny klimat, malownicza przyroda i wiele atrakcji turystycznych, w tym:
Ogród Miejski
Ponieważ jest to jeden z najstarszych otwartych ogrodów na świecie, Ogród Miejski, znajdujący się przy ulicy Deribasiwskiej w centrum Odessy, jest jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych Ukrainy, ciesząca się jedną z największych frekwencji pośród atrakcji turystycznych.
Odwiedzający park mogą cieszyć się krajobrazem i rozległymi terenami zielonymi, a także innymi zabytkami, takimi jak pomniki i posągi przedstawiające wiele znanych postaci z historii Ukrainy.

To oczywiście tylko niewielki wycinek atrakcji jakie znajdzie każdy turysta odwiedzający Ukrainę. Warto korzystać z bogactwa, jakie niesie ten kraj i jego atrakcje od zachodu po daleki wschód.