Pages Navigation Menu

hymer rent Kraków

Wakacje Gadńsk

Komu trzeba przedstawiać Gdańsk? W rzeczywistości okazuje się, że wiele osób omija to turystyczne miasto przez wzgląd na wielkość. Precyzyjnie tak, sporo osób woli przecież małe miejscowości. A co przemawia za Gdańskiem?

Oczywiście miejsc do zwiedzenia jest mnóstwo, są choćby miejsca historyczne jak na przykład Wartownia Nr 1 Na Westerplatte, Muzeum Gdańskiego Sportu i Turystyki. Jest też Muzeum Etnograficzne i Centralne Muzeum Morskie (na przykład Żuraw.

Co jeszcze wskazane jest zobaczyć? Przykładowo do zobaczenia jest Bazylika Mariacka, Wielka Zbrojownia, Dwór Bractwa Św. Jerzego, Wyspa Spichrzów… długo by wymieniać.

Przez Gdańsk biegnie również dużo szlaków turystyki pieszej. To m.in. szlak Trójmiejski i Szlak Motławski.
Na zwiedzenie całego Gdańska naturalnie nie starczy tygodnia. Aby wszystko detalicznie zobaczyć, potrzeba mnóstwo czasu. Tak naprawdę Gdańsk jest dla tych turystów, którzy nie lubią nudy, którzy chcą zobaczyć jak najwięcej. W artykule tym mam na myśli tylko Gdańsk, nie całe Trójmiasto. A będąc w tym mieście wypada przecież wybrać się do Gdyni czy też do Sopotu, a to kolejne dziesiątki miejsc i obiektów do zwiedzenia!