Pages Navigation Menu

hymer rent Kraków

Wycieczka do Krakowa – zwiedzanie Krakowa melexem: Stare miasto

Wycieczka do Krakowa – zwiedzanie Krakowa melexem: Stare miasto

Kraków jest przepięknym, pełnym zabytków i innych atrakcji turystycznych, a także drugim pod względem wielkości i liczby mieszkańców polskim miastem. Naprawdę warto je odwiedzić, gdyż rzeczy, które można zobaczyć i się nimi zająć, jest tam całe mnóstwo, więc każdy, nawet najbardziej wybredny turysta, bez problemu znajdzie i wybierze coś dla siebie.

 

Kiedy rozpoczynamy zwiedzanie Krakowa Stare Miasto może być dla nas świetnym punktem wyjścia. Jest to wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO najstarszy obszar dawnej stolicy Polski, obfitujący w interesujące zabytki, takie jak na przykład Sukiennice czy kościół Mariacki. Poza tym, będąc w Krakowie, po prostu trzeba zobaczyć Wawel, Kopiec Kościuszki i Kazimierz. Są to tak ważne miejsca i punkty turystyczne, że nie powinno się ich pomijać. Jeżeli zaś stwierdzimy, że przemierzanie miasta na piechotę będzie nieco zbyt męczące, możemy rozważyć pewną interesującą opcję – zwiedzanie Krakowa melexem. Może to być świetna alternatywa dla pieszych wędrówek czy też korzystania z komunikacji miejskiej albo taksówek, a przy tym sprawi, że podziwianie miasta będzie jeszcze przyjemniejsze.
Na wycieczkę do Krakowa powinien się zdecydować w swoim czasie każdy. Jest to miasto tak piękne i pełne różnego rodzaju atrakcji, takich jak kościoły, zamki, muzea, teatry i wiele innych, że żal byłoby chociaż raz z tego wszystkiego nie skorzystać. Dlatego, jeżeli tylko pojawi się taka możliwość, warto się tam wybrać – z pewnością będzie to bardzo udany wyjazd.