Pages Navigation Menu

hymer rent Kraków

Ile kosztuje wycieczka do Malezji?

Ile kosztuje wycieczka do Malezji?

Malezja to kraj w Azji Południowo-Wschodniej, znany z pięknych plaż, dzikiej dżungli i wspaniałych miejsc do nurkowania i podziwiania rafy koralowej. Nie dziwi więc, że coraz więcej turystów wybiera ten kierunek jako cel wakacyjnych podróży. Ile taka przyjemność może nas kosztować? Tego dowiesz się z niniejszego artykułu.

Samemu czy z biurem podróży

Malezja graniczy z Indonezją, Brunei, Tajlandią i Singapurem. Jeżeli zdecydujesz się na zorganizowanie wycieczki we własnym zakresie, najkorzystniej będzie kupić bilet na trasie Polska-Singapur. Z Singapuru do Malezji dostaniesz się autobusem lub pociągiem. Oba środki lokomocji są bardzo tanie. Gdybyś wolał podróż z biurem, koszt wycieczki będzie uzależniony od pory roku, w której się wybierzesz. W porze monsunowej, czyli od kwietnia do października, w Malezji padają tropikalne deszcze. Dlatego turyści wybierają raczej suche miesiące zimowe. Wtedy jednak ceny są wyższe.

Malezja ceny na miejscu – usługi noclegowe

Najdroższy w wycieczce do Malezji jest przelot samolotem. Miejscowe ceny są znacznie lepsze dla kieszeni przeciętnego turysty. Za noc w hotelu o średnim standardzie zapłacimy kilkadziesiąt złotych. Również miejscowe jedzenie jest godne uwagi. Na ulicznym straganie kupimy posiłek już za kilka złotych. Jeżeli obawiasz się jeść w takim miejscu, wybierz restauracje. Obiad w miejscu o średnim standardzie kosztuje od kilkunastu do 30 – 40 zł. Można wybierać pomiędzy kuchnią malezyjską, chińską i hinduską.
Podróżni decydujący się na zakup wycieczki zorganizowanej muszą liczyć się z kosztami rzędu 7000 zł od osoby. Jednakże obejmuje to nie tylko przelot, hotel i wyżywienie, ale zazwyczaj również zwiedzanie okolicy, plantacji herbaty czy stolicy – Kuala Lumpur. Będąc na miejscu, warto również wybrać się do Singapuru.
Niektóre z atrakcji turystycznych można zobaczyć za darmo. Są to głównie świątynie, np. hinduistyczne, ale znajdziemy również bezpłatne muzea, np. Muzeum Tkanin w stolicy. Na niektórych wycieczkach nie warto oszczędzać. Dotyczy to zwłaszcza wjazdu na bliźniacze wieże Petronas Towers czy wycieczki w głąb lasu równikowego.
Malezja jest niedrogim krajem wartym uwagi. Najwięcej wydasz na przelot, ale ceny na miejscu pozytywnie cię zaskoczą i z pewnością nie wrócisz do domu z wyczyszczonym portfelem.