Pages Navigation Menu

hymer rent Kraków

Święto kwitnących wiśni. Kiedy się na nie wybrać?

Święto kwitnących wiśni. Kiedy się na nie wybrać?

Japonia posiada wiele elementów, które mogą spodobać się człowiekowi zachodu. Począwszy od kuchni, poprzez kulturę popularną aż po nowinki technologiczne, z których jest znana na całym świecie. Kwiat kwitnącej wiśni może niezaprzeczalnie zachęcać najbardziej ukrytym pięknem zamkniętym w naturze. Jeśli masz zamiar wybrać się do Japonii, koniecznie przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się, jakie atrakcje czekają Cię na miejscu.

Przyroda w Japonii

Wysokie góry ciągnące się przez niemal wszystkie wyspy oraz piękne lasy bambusowe porastające łańcuchy górskie – to znak rozpoznawczy Japonii. Góry wulkaniczne ze wciąż czynnymi jeszcze wulkanami są nie tylko niebezpieczne, ale i piękne. Wejście na uznawaną za świętą górę Fuji, możliwe jest jedynie dwa razy do roku w trakcie wakacji. Najlepszym okresem na przyjazd jest właśnie okres wakacyjny, gdyż temperatury są wysokie a klimat sprzyjający. Należy, zawsze zwracać uwagę na to, jakie atrakcje chcesz zwiedzać.

Hanami – kiedy kwitną wiśnie

Kiedy chcesz przyjechać do Japonii na jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu, czyli japońskie Hanami powinieneś wybrać się tutaj na przełomie marca i kwietnia. Im wcześniej to zrobisz, tym lepsze będziesz miał możliwości, aby je oglądać. To święto ma charakter radosny, kojarzone jest z przemijaniem, na kształt naszej Wielkanocy. W czasie kwitnięcia wiśni do tego kraju przyjeżdża bowiem niesamowicie duża liczba turystów chcących zobaczyć to wydarzenie. Trwa ono jedynie około tygodnia. Wiśnie kwitną najpiękniej na samym początku. Święto Hanami można oglądać w każdym miejscu, ponieważ wszędzie w Japonii zasadzone są drzewa wiśni jako symbolu narodowego.

Najlepszym miejscem do podziwiania kwitnących drzew jest specjalnie utworzony park, w którym gromadzi się mnóstwo ludzi. Ogród Shinjuku Gyoen to miejsce, w którym swobodnie zrobisz zdjęcia i spotkasz się ze znajomymi. W czasie Hanami sporządzane są specjalne potrawy kuchni Japońskiej takie jak bento. Jest to również okres urlopowy dla wielu osób, które specjalnie przygotowują się na ten czas. Celebrowanie obserwowania opadających kwiatów wiśni może być niezrozumiałe dla ludzi zachodniej kultury, jednak dla ludzi wschodu to tradycja stanowi kwintesencję religijności.