Pages Navigation Menu

hymer rent Kraków

Kiedy należy rezerwować obozy dla dzieci?

Kiedy należy rezerwować obozy dla dzieci?

Planowanie wyjazdów dziecięcych na obozy lub kolonie to bardzo intensywny czas zarówno dla rodziców oraz dla samych dzieci. Wiele osób zastanawia się, kiedy jest najlepszy czas, żeby zarezerwować taki wyjazd. Obozy dla dzieci organizowane są zarówno zimą oraz latem, dlatego trudno wskazać jeden uniwersalny termin. Bez dwóch zdań warto postawić na odpowiednie wyprzedzenie, żeby móc skorzystać z szerszej oferty touroperatorów oraz bardziej korzystnych cen.

Obozy letnie rekomenduje się rezerwować już zimą, a obozy zimowe latem. Dzięki temu będziemy mogli z dzieckiem wybierać spośród szerokiej oferty obozów dziecięcych, które wówczas powinny mieć jeszcze wiele wolnych miejsc. Półroczne wyprzedzenie pozwala wstrzelić się rodzicom w początek sezonu sprzedaży oraz skorzystać z tzw. ofert first minute. To niejako przedsprzedaż obozów, dlatego wówczas możemy korzystać z preferencyjnych warunków oraz dodatkowych promocji. Oczywiście rezerwacja z takim wyprzedzeniem zawsze niesie ze sobą ryzyko, że w danym terminie dziecko jednak nie będzie mogło wyjechać, dlatego warto uzgodnić warunki ewentualnego przeniesienia rezerwacji na inny termin.

Co jeszcze wziąć pod uwagę przy rezerwacji obozu dla dziecka?

Dobrą opcją rezerwacji obozów dla dzieci może być oferta last minute, czyli czekanie do ostatniej chwili na wybranie oferty i jej zakup. Jest to jednak bardzo ryzykowne, ponieważ może się okazać, że w ofercie last minute nie będzie dostępna interesująca nas opcja lub nie będzie dostępna żadna i wówczas dziecięcy wyjazd będzie musiał poczekać do następnego sezonu, a my będziemy zmuszeni szukać alternatyw. Jeżeli jednak trafi nam się okazja last minute to prawdopodobnie będzie ofertą nie do odrzucenia. Oczywiście w tego typu ofertach trudno założyć z góry docelowe miejsce rezerwacji, ponieważ będzie ono zależało od dostępnych opcji.

Pamiętajmy o tym, że renomowani touroperatorzy oraz kolonie, które cieszą się dużym zainteresowaniem, wysprzedawane są z dużym wyprzedzeniem. Oznacza to, że dużym ryzykiem będzie czekanie na ostatnią chwilę. warto wówczas zadbać o wszystko zawczasu, przynajmniej z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Wówczas będziemy mieli gwarancję dostępności danego obozu oraz dobrej ceny, co przecież jest kluczowe dla większości rodziców. Szczęśliwe i wypoczęte dzieci to coś, na czym zależy każdemu z nas.