Pages Navigation Menu

hymer rent Kraków

Gdzie nad wodę na dolnym śląsku?

Gdzie nad wodę na dolnym śląsku?

Pojezierze to kraina w której występują liczne jeziora. W Polsce występują takie na północy naszego kraju. Są ona bardzo popularne wśród turystów, gdyż zapewniają wiele atrakcji szczególnie w upalne dni lata. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na szybki wypad nad jezioro . Mieszkańcy południowych części kraju mają do pokonania długą drogę. Jak znaleźć więc podobne jeziora na dolnym śląsku?

Małe zbiorniki wodne

Ciekawym zbiornikiem wodnym jest Radków położny około 120 kilometrów od miasta Wrocław . Jest to sztuczny zbiornik wodny zbudowany na potrzeby regulacji okolicznej rzeki. Obszary należące do zalewu są bardzo dobrze rozubudowane pod kątem infrastruktury oraz gastronomii. Bez problemów dojedziemy tam autem, a liczne restauracje nie pozwolą nam czuć się głodnym. Okolica zalewu jest też bardzo atrakcyjna. Wokół panują niskie góry, które możemy zwiedzać w przypadku pogorszenia się pogody i braku możliwości korzystania z uroków słońca. Nad zalewem możemy wypożyczyć różnorodny sprzęt do uprawiania sportów wodnych. Popularne są kajaki oraz rowery wodne. Na pobliskim placu często w sezonie letnim odbywają się koncerty oraz inne imprezy masowe.

Innym ciekawym małym zbiornikiem wodnym jest zalew w Mietkowie. Podobnie jak poprzednio posiada on bardzo rozbudowaną sieć gastronomiczną oraz na pobliskim placu znajduje się scena na której często odbywają się koncerty. Na miejscu problemem nie będzie nocleg . Można wynająć pole namiotowe, jeżeli zaś interesuje nas spanie w lepszych warunkach to możemy zdecydować się na wynajęcie domku letniskowego. Jeżeli jesteśmy fanami sportu, to właśnie w tym miejscu rozgrywane są co roku zawody w triatlonie. Jest to połączenie pływania, biegania oraz jazdy na rowerze. Każdy uczestnik musi pokonać każdą konkurencję po sobie bez przerwy. Wygrywa ten który jako pierwszy przekroczy linię mety.

Ciekaw jeziora na południu Polski

Ciekawymi jeziorami na południu Polski są Turawa oraz Nysa. Niestety oba kompleksy położone są dość daleko od Wrocławia i na podróż autem trzeba przeznaczyć około dwóch godzin. Oba jeziora są sztuczne, czyli stworzone przez człowieka. Ich głównym celem jest regulowanie rzeki Odra, a w razie niebezpieczeństwa powodzi przyjąć na siebie falę powodziową. Jezioro nyskie oraz Turawa są dostępne dla turystów i można odpoczywać na przynależnej do nich plaży oraz zażywać kąpieli. Bardzo rozbudowana jest sieć gastronomiczna – każdy znajdzie coś dla siebie. Na miejscu można uprawiać liczne sporty wodne. Przy brzegu istnieje kilka firm zajmujących się wypożyczeniem sprzętu wodnego takiego jak kajaki lub rowery wodne. Dla bardziej ekstremalnych przeżyć możemy zdecydować się na przejażdżkę skuterem wodnym lub motorówką. Na pobliskiej plaży w sezonie letnim odbywają się liczne koncerty lub zabawy do białego rana. Najbardziej znaną imprezą jest festiwal wody i ognia, który na ogół wypada na przełomie sierpnia i lipca. Na miejscu możemy też wynająć pole namiotowe lub mały domek letniskowy.