Pages Navigation Menu

hymer rent Kraków

Odświeżenie lakieru samochodowego – dlaczego to takie ważne?

Odświeżenie lakieru samochodowego – dlaczego to takie ważne?

Wygląd zewnętrzny samochodu to jeden z ważniejszych elementów, jeśli chodzi o stan samochodu oraz jego odbiór przez otoczenie. Możesz mieć najnowszy samochód, ale lakier jest przebarwiony lub pojawiły się pierwsze rysy, dlatego odbiór będzie nie najlepszy. A z drugiej strony, możesz mieć 10-letni samochód, który wygląda jak dopiero odebrany z salonu samochodowego. Jeśli chcesz mieć piękny samochód to warto zainteresować się odświeżeniem lakieru samochodowego. Z tego artykułu dowiesz się czym jest ten proces i dlaczego warto go zastosować dla swojego auta.

Czym charakteryzuje się odświeżenie lakieru samochodowego?

Regeneracja lakieru samochodowego to jeden z najpopularniejszych zabiegów oferowanych przez salon car detailing. Proces ten polega na zdjęciu najbardziej zewnętrznej powłoki lakieru. Odświeżenie lakieru samochodowego jest polecane do usunięcia powstałych zarysowań, zmatowień karoserii spowodowanej promieniowaniem UV oraz innych śladów użytkowania samochodu, które powodują, że kolor samochodu stracił blask oraz głębię. Głównym celem tego procesu jest uzyskanie takiego samego efektu na karoserii jak w momencie, gdy pojazdu opuszczania salon samochodowy. Prawidłowo przeprowadzony zabieg regeneracji lakieru samochodowego może całkowicie odmienić wygląd twojego samochodu.

W jaki sposób przeprowadzony jest proces odświeżenia lakieru samochodowego?

Na początku prowadzony jest wywiad z klientem, aby poznać oczekiwania dotyczące zmiany wyglądu samochodu. Jeśli samochód nie nosi jakiś głębokich wad, to wystarczy polerowanie pierwszej warstwy lakieru. Mechaniczne polerowanie lakieru powoduje powrót blasku samochodu oraz redukcję niewielkich rys. Jeśli samochód wymaga większej regeneracji to wtedy przeprowadzony jest szerszy proces odświeżenia lakieru. Po pierwsze należy wyczyścić karoserię i usunąć wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Następnie zespół specjalistów przeprowadza polerowanie pierwszej warstwy lakieru samochodowego. Na tym etapie warto rozważyć dodatkowe zabezpieczenie karoserii poprzez nałożenie warstwy ceramicznej lub zastosowanie metody car wrapping. W taki sposób przeprowadzony zabieg może odmienić wygląd twojego samochodu.

Ostatni krok to codzienne dbanie o karoserię samochodu.

Odnowiony lakier samochodowy nie wymaga jakiegoś specjalnego traktowania, ale warto pamiętać, aby raz w tygodniu oczyścić samochód za pomocą ściereczki z mikrofibry oraz korzystanie z lekkich detergentów, które wspomagają pielęgnację samochodu. Unikaj myjni automatycznych, ponieważ wiele szczotek jest niedopasowanych do mycia samochodu i powoduje wiele zarysowań, które często powtarzane wżerają się w karoserię samochodu.

Podsumowując, jeśli twój samochód wymaga korekty, ponieważ pojawiają się na nim rysy, a kolor wyblakł to koniecznie musisz zastosować odświeżenie lakieru samochodowego. Taki zabieg przeprowadzony przez zespół specjalistów jest w stanie zdecydowanie poprawić wygląd zewnętrzny twojego samochodu.